среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Нов оглас за продажба на акции на ФК Пелистер

images_sportot_vo_bitola_fk_pelister_fk_pelister_images_newsimages_sport_thumb_medium420_315

Поврзани вести

Објавен нов јавен повик за продажба на акциите на ФК Пелистер.

Ќе се продаваат 250 обични акции по цена од 6150 денари. Понудениот износ за тековно одржување на ФК Пелистер ќе биде 500.000 евра во денарска противредност, со временски период од минимум шест години. Продажбата на акциите ќе се врши по пат на јавно наддавање со поднесување на затворени понуди. Право на учество имаат сите домашни и странски физички и правни лица, кои оствариле дивиденда или нето приходи за физички лица најмалку во висина на една половина од определениот минимален износ за финансирање.

Краен рок за доставување на понудите е 9 Јули до 13 часот по локално време, а јавното отворање на понудите е истиот ден во 14 часот во зградата на општина Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести