петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Нов пензионерски клуб во Бутел 1

penzioneri vo francija

Последни вести

Новиот пензионерски клуб „Свети Климент Охридски“ ќе биде свечено отворен утре во скопската населба Бутел 1.

Новиот пензионерски клуб има три простории- сала за состаноци и за женскиот пензионерски хор, просторија за средби и дружење, за играње на карти, шах, табла, и една канцеларија,  со вкупна површина од 50 метри квадратни.

На отворањето на пензионерскиот клуб присутни ќе бидат градоначалникот Петре Латиновски, претседателот на  Здружение на пензионери на Република Македонија, Драги Аргировски, како и бројни пензионери од населбата Бутел 1.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести