недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Нов силен земјотрес во Јапонија

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Јапонија, соопшти Американскиот геолошки институт, пренесуваат британските медиуми.

јапонија

Поврзани вести

Земјотресот е почувствуван во источниот дел на  Јапонија.

Британските медиуми наведуваат дека не е издадено предупредување за цунами.

Најчитани вести