петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Нов станбено деловен објект се гради во Кисела Вода

Општина Кисела Вода, која се јавува како соинвеститор во овој проект, најавува дека на овој простор, на површина од 156 м2, ќе биде сместена месната заедница 11 Октомври згради.

kisea voda

Последни вести

Градоначалникот на општина Кисела Вода Билјана Беличанец-Алексиќ, заедно со претседателот на советот на општина Кисела Вода, Трајче Донев, денеска присуствуваше на свеченото поставување на камен темелникот на новиот станбено-деловен објект во општина Кисела Вода.

На улица Ѓорги Сугаре бр 14, градежната компанија ДГИПТ ДАБАР ДООЕЛ Скопје, согласно проектот, започна со изградба на објектот со површина на градба во основа од 986 м2 и вкупна бруто развиена површина од 8.876 м2.

На 7 ката, со дополнително приземје и поткровје, предвидена е изведба на 135 стана и два деловни простора. Паркирањето ќе биде решено со две подземни нивоа на паркинг простор.

Општина Кисела Вода, која се јавува како соинвеститор во овој проект, најавува дека на овој простор, на површина од 156 м2, ќе биде сместена месната заедница 11 Октомври згради.

voda2

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести