вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Нов терористички напад, најмалку 40 загинати

kabul

Последни вести

Бомбаш самоубиец крена во воздух авганистански конвој пред Кабул. Во нападот загинаа најмалку 40 лица, цивили и полицајци, а ранети се голем број луѓе.

Две бомби ги погодиле возилата во кои се превезувале дипломци кои се враќале од церемонија одржана во западниот дел на Кабул.

kabul1

За овој напад одговорноста за преземале Талибанците.

Најчитани вести