понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нов земјотрес на Исланд

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од пет степени според Рихтеровата скала е регистриран на Исланд.

Нема информации за евентуално повредени лица и причинета материјална штета.

Последните неколку денови на Исланд регистрирани се голем број земјотреси откако е зголемена активноста на вулканот Брадарбунга.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести