четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Нов земјотрес регистриран во Грција

zemjotres

Поврзани вести

Уште еден земјотрес регистриран вчеравечер во Грција.

Земјотресот бил со јачина од четири степени според Рихтеровата скала, а истиот бил регистриран во регионот на грчкиот остров Карпатос во Егејското море.

Епицентарот на земјотресот бил источно од островот на 449 километри југоисточно од Атина.

Нема податоци за евентуални жртви или за причинета материјална штета.

Пет земјотреси еден по друг, од кои најсилниот беше со 5,1 степен, го погодија регионот на Солун и на полуостровот Халкидики.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести