петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Нова авионска нереќа во Украина – пилотот загинат

Во украина вчера падна уште еден полмал авион, само неколку часа после падот на патничкиот авион на границата со Русија

polandCrash_2351033b

Последни вести

Во украина вчера падна уште еден полмал авион, само неколку часа после падот на патничкиот авион на границата со Русија, пренесоа медиумите.

Авионот паднал откако допрел струјни водови, после што се запалил.

Пилот е загинат.

Несреќата се случила  два часа после соборувањето на Боингот 777 во близна на ДОњецк, во која настрадаа 298 луѓе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести