Свет

Нова авионска нереќа во Украина – пилотот загинат

Нова авионска нереќа во Украина – пилотот загинат

Во украина вчера падна уште еден полмал авион, само неколку часа после падот на патничкиот авион на границата со Русија, пренесоа медиумите.

Авионот паднал откако допрел струјни водови, после што се запалил.

Пилот е загинат.

Несреќата се случила  два часа после соборувањето на Боингот 777 во близна на ДОњецк, во која настрадаа 298 луѓе.