Свет

Нова експлозија во Турција

Нова експлозија во Турција

Според информациите на оваа телевизија во експлозијата има повредени, пренесува БТА.

Кон местото на инцидентот упатени се голем број амбулантни возила.

Засега не е позната причината за експлозијата.

Во експлозијата оштетени се голем број возила и прозорци на околните згради.

Според градоначалникот на Анталија Мендерес Турел можно е експлозијата да била несреќа, но истрагата ќе ја утврди точната причина. Тој дополни дека има поголем број повредени лица, но никој не е во критична состојба.