вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Нова експозитура на ТТК Банка во Скопје

ttk

Поврзани вести

ТТК Банка отвори нова експозитура во Скопје, во населбата Карпош 3, како петта новоотворена деловна единица оваа година.

Преку проширување на деловната мрежа и приближување на производите и услугите до крајните корисници, ТТК Банка продолжува да го унапредува своето работење.

Новата експозитура во населбата Карпош 3, се наоѓа на булеварот Партизански Одреди број 62/2-17 и ќе работи од понеделник до петок, од 08 – 16 часот.

Корисниците на ТТК Банка имаат можност да добијат брза и квалитетна услуга при извршување на универзалните банкарски активности: кредитирање на физички и правни лица, платен промет во земјата и странство, менувачко работење, брз трансфер на пари, депозитно работење и други.

Актуелно, ТТК Банка за своите корисници нуди особено поволни услови за потрошувачките и станбените кредити за физички лица како и атрактивни услови за електронското банкарство.

Во Банката се достапни бројни производи и услуги за поттикнување на растот и развојот на малите и средни претпријатија.

 

На територијата на земјава, ТТК Банка ги опслужува своите корисници во 34 деловни единици – 7 филијали, 23 експозитури, 4 шалтери.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести