четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Нова „Фејсбук“ апликација – заменете го вашето лице!

prijateli-fejsbuk-sra-luge-istrazuvanje

Последни вести

Корисниците на Фејсбук наскоро ќе добијат можност да го заменат своето лице со лицето на кој било друг во светот со помош на мобилната апликација под наслов Masquerade или пократко, MSQRD.

Екипата кој го разви Masquerade од сега е дел од Фејсбук, а само е прашање на време кога Фејсбук на своите корисници ќе понудат можност да ги заменат лицата или пак додавање различни филтри на своите видеа на Фејсбук.

– Не, јас не создадов костум на железниот човек, туку користам Masquerade, апликација која ви овозможува користење наф илтри на вашите видеа. И среќен сум што денеска Masquerade се прикличи на Фејсбук, изјави Марк Цукерберг.

Шефот на MSQRD Еуген Невџен Nevgen изјави дека е „возбуден што нивните апликации сега ќе можат да користат 1.6 милијарда луѓе, и најави нови „забавни проекти“.

Најчитани вести