среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Нова група деца на зимување на Пелистер

Третата група деца денеска ќе заминат на зимување на Пелистер во рамките на проектот за бесплатно за зимување на деца од социјални семејства

22-zimovanje-vrtic

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов денеска на Меѓуградската автобуска – Скопје ќе ја испрати третата смена на деца на бесплатно зимување на Пелистер.

Зимувањето е согласно со Проектот за користење услуга за одмор и рекреација на деца од семејства со социјален ризик и деца корисници на посебен додаток во периодот на зимскиот распуст од учебната 2013/2014 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести