сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Нова индустриска зона во Бутел

latinovski

Поврзани вести

Нова индустриска зона близу обиколницата ќе се гради во општина Бутел, најави градоначалникот на Општината Петре Латиновски.

Одлуката, како што соопшти, ќе биде донесена утре. Градоначалникот Латиновски се надева дека многу брзо ќе бидат објавени и првите конкурси за инвеститорите за индустриската зона „Расадник“ за што, како што вели, уште сега има голем интерес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести