четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Нова инвестиција: „Гришко“ отвора втора фабрика во земјава

Компанијата минатата годинаја отвори првата фабрика во земјава, лоцирана во село Слепче, во во која вработи 80 лица.

grishko

Последни вести

Руската компанија „Гришко“ која произведува балетски обувки најави реализација на вротиот дел од инвестицијата во Македонија.

Според палнот, инвеститорот ќе гради втор погон во кој се очекува дасе вработат 200 лица.

Компанијата минатата годинаја отвори првата фабрика во земјава, лоцирана во село Слепче, во  во која вработи 80 лица.

по повод отворањето на втора фабрика министерот за странски инвестиции, г-дин Бил Павлески денеска ќе одржи прес-конференција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести