петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нова книга „Збор за зборот“

222

Последни вести

Во мултимедијалниот културен центар „Матица екслузив„ од Скопје утре ќе се одржи промоција на поетската книга „Збор за зборот“ од Златко Жоглев, Даниела Трајковска и

Гордана Стојаноска. Во заедничкото дело на тројцата автори застапени се шеесет песни, во кои се говори за мноштво социјални, родољубиви и љубовни теми.

Книгата ќе ја промовираат писателите Панде Манојлов и Паскал Гилевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести