понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нова „паметна“ подлога за шминка на Клиник

klinik_1

Последни вести

Клиник ви ја претставува новата „паметна“ подлога за шминка. Станува збор за подлога со течна формула која се прилагодува на вашата кожа.

klinik_2Superbalanced makeup foundation не содржи масла. Оваа основа ја хидрира вашата кожа, но истовремено и ги апсорбира маснотиите таму каде што тоа е потребно. По нанесувањето, кожата на вашето лице станува свиленскаста.

Нанесете ја подлогата најпрво на средината на лицето, а потоа распоредете ја со помош на четка за пудра или со помош на прстите.

Оваа основа одлично покрива, а лицето по нанесувањето изгледа сосема природно. Најдобар ефект ќе постигнете доколку ја нанесете по производите на Клиник наменети за нега на кожата.

Најчитани вести