понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нова песна на легендарниот Ефто Пупиновски

eeftoooo

Последни вести

Уживајте во „Петра“, втората песна од новиот материјал во оваа 2015-та година, им порача легендарниот Ефто Пупиновски на фановите

Станува збор за уште една преубава балада насловена како „Петра“. И оваа композиција сигурно ќе остане со години голем хит како и досегашните негови песни.

Најчитани вести