вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 32

ВИДЕО: Нова снимка од падот на авионот на „Флај Дубаи“

flaj-dubai-2

Поврзани вести

Се појави нова видео снимка од падот на патничкиот авион на компанијата „Флај Дубаи“ којшто се сруши во Ростов на Дон со 62 патника, а ниту еден не остана жив. Новата снимка која ја објавија руските медиуми може до доведе до пресврт во истрагата.

Објавено е уште едно видео од катастрофалната несреќа. На него се гледа падот на авионот од сосем друг агол.

Сепак експертите тврдат дека јаката светлина која се гледа на новата снимка најверојатно е светлото кое секогаш е запалено кога авионот слетува.

Најчитани вести