среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 50

Нова тепачка меѓу Русите и Англичаните (ВИДЕО)

Англичаните пееја навредливи песни за Русија, по што следеше и физичка пресметка. Британската „Скај Спорт“, објави дека полицијата уапсила двајца руски навивачи.

Нова жестока тепачка меѓу Русите и Англичаните

Нова жестока тепачка меѓу Русите и Англичаните

Поврзани вести

Хулиганските пресметки од Марсеј, денеска се пресликаа и во северниот дел на Франција, во Лил, каде што повторно имаше судир на руски и англиски навивачи. 

Според француските медиуми, навивачите на Англија и Велс се сретнале на плоштад во Лил, по што тргнале во пресметка со Русите, во која летале и столици од локалните кафулиња.

Селекцијата на Русија во Лил треба да игра против Словачка, па навивачите се преселија во тој град.

Англичаните пееја навредливи песни за Русија, по што следеше и физичка пресметка. Британската „Скај Спорт“, објави дека полицијата уапсила двајца руски навивачи.

 

Најчитани вести