вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нова трага: Жена го видела исчезнатиот малезиски авион како гори

China Malaysia Plane

Поврзани вести

Во Австралија продолжила истрагата по малезискиот авион по изјавата на жена која вели дека го видела авионот кој бил во пламен.

Австралиското биро за безбедност при транспорт кое води истрага по барање на малезиската Влада ги проверува зборовите на жената која работи на една јахта и која оваа недела изјавила дека го видела исчезнатиот авион како гори.

Од друга страна тимот австралиски истражувачи го истражува подводниот необичен сигнал снимен во време кога авионот исчезна, иако водечкиот научник признава дека шансите да станува збор за исчезнатиот авион се тенки.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести