петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Нова видео снимка од киднапиран британски фоторепортер

93551

Последни вести

Терористичката Исламска држава објави нов пропаганден видео клип на кој е прикажан британскиот фотограф Џон Кентли, кој е киднапиран уште во 2012 година.

Во снимката насловена „Позајми ми ги твоите уши“ фотографот го критикува Западот и неговата политика, а го исмејува и говорот на Обама од 10 септември во кој најавува нова стратегија за напад врз борците на исламска држава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести