петок, 24 март 2017  |  Вести денес: 57

Нова закана од ИД: Следен е Лондон!

Се појави видео снимка од терористичката Исламска држава во која се упатуваат закани за терористички напади врз Лондон и се тврди дека следни ќе бидат аеродромите Хитроу и Гетвик, како и Даунинг Стрит, пренесува Раша Тудеј.

isis-syria

Последни вести

Се појави видео снимка од терористичката Исламска држава во која се упатуваат закани за терористички напади врз Лондон и се тврди дека следни ќе бидат аеродромите Хитроу и Гетвик, како и Даунинг Стрит, пренесува Раша Тудеј.

На видеото се гледа човек кој зборува со британски акцент:

Белгија, бриселскиот аеродром… Голема експлозија во него!

Хитроу, Гетвик, Даунинг стрит… Вие сте следни!, вели.

Снимката се појави само неколку дена откако бомбашите самоубијци на ИД извршија напади врз Брисел и убија 34 лица и повредија над 200 лица. ИД веќе ја презеде одговорноста за нападите.

Најчитани вести