петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нова заложничка драма во Париз

posta

Последни вести

Вооружен маж држи заложници во една пошта во близина на Париз.

Според Француската телевизија вооружениот маж држи како заложници најверојатно осум лица.

За сега нема информации дали овој инцидент е поврзан со монатонеделните исламистички напади, пренесуваат француските медиуми.

Заложничката криза почнала некаде по 12 часот, кога маж вооружен со бомби и калашников се затворил во просториите на поштата.

pa

 

p3

Најчитани вести