среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Новак експресно во полуфиналето

Novak Djokovic

Поврзани вести

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, експресно се пласира во полуфиналето на мастерс турнирот во Индијан Велс, откако го победи Французинот Жулиен Бенето со 6:1:6:3.

Новак во полуфиналето на турнирот ќе ги одмери силите со домашниот тенисер Џон Изнер, кој славеше против Летонецот Ернесто Гулбис во два сета со 7:6, 7:6

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести