недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Новак Ѓоковиќ преку Ферер до полуфинале во Шангај

djokovic

Поврзани вести

Новак Ѓоковиќ забележа нова победа на Мастерсот во Шангај, откако во четвртфиналето го совлада Давид Ферер. Србинот до својата 29 последователна победа во Кина дојде во два сета (6:4, 6:2).

Ѓоковиќ беспрекорно сервираше низ текот на целиот меч, притоа успевајќи успешно да реализира три од седумте брејк топки. Негов следен противник ќе биде победникот од дуелот Рожер Федерер-Жулиен Бенето, додека вториот полуфинален пар го сочинуваат Жил Симон и Фелисијано Лопез.

Симон утринава беше поуспешен од Бердих, додека Лопез го совлада Јужни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести