Магазин

Новак Ѓоковиќ како Роберт де Ниро во младоста!

Новак Ѓоковиќ како Роберт де Ниро во младоста!

Повеќекратниот светски првак во снукер, „Ракетата“ Рони О’Саливан забележа дека постои голема сличност меѓу српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и актерот Роберт де Ниро во младоста.

Тој на Твитер објави фотографија од холивудската ѕвезда и напиша: „Младиот Де Ниро е ист како Новак Ѓоковиќ!“

Инаку, Де Ниро е голем обожавател на Ѓоковиќ. Во 2007 година на УС Опен, кога Новак го освои својот прв гренд слем трофеј, Де Ниро навиваше за српскиот тенисер и тоа од неговата ложа.