вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

(ВИДЕО) Новак Ѓоковиќ и Серена Вилијамс танцуваа

Новак Ѓоковиќ и Серена Вилијамс танцуваа

Новак Ѓоковиќ и Серена Вилијамс танцуваа

Поврзани вести

Традиционално, победниците на Вимблдон го одиграа својот танц, а оваа година тоа беа Серена Вилијамс и Новак Ѓоковиќ.

Според протоколот, победниците во машка и женска конкуренција на Вимблдон имаа обврска да се појават на свечената вечера со која се затвара овој тениски турнир.

Серена и Новак го одиграа својот победнички танц, а како изгледаше сето тоа погледнете во видеото.

Најчитани вести