сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Новак во финалето на Вимблдон

4786604-3x2-940x627

Последни вести

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласира во финалето на третиот грен слем турнир Вимблдон, откако во полуфиналето во четири сета го совлада Бугаринот Григор Димитров со 6:4, 4:6, 7:6, 7:6.

Србинот во финалето ќе игра со подобриот од второто полуфинале меѓу Швајцарецот Роже Федерер и Канаѓанецот Милош Раониќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести