петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Новата идеа на Тохир, Гуарин за Чичарито

guarin za cicarito

Последни вести

Новиот сопственик на италијанскиот калчо гигант Интер, Ерик Тохир и понатаму е во потрага по клуб кој е подготвен да одвои сериозна парична сума за проблематичниот колумбиски интернационалец, Фреди Гуарин.

Крилниот напаѓач требаше да биде дел од сензационалната размена на фудбалери помеѓу големите ривали од италијанската Серија А, Интер и Јувентус, но Тохир во последен момент го одби предлогот на “старата дама”, Гуарин да се пресели во Торино, а во обратната насока да се упати црногорскиот интернационалец, Мирко Вучиниќ.

Италијанските медиуми сега се убедени дека сопственикот на Интер преговара со челниците на Манчестер Јунајтед на кои веќе им ги има понудено услугите на Гуарин, но за возврат ги сака тие на мексиканскиот интернационалец, Хавиер Ернандез Чичарито.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести