понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Новески го кажа своето “збогум” во дресот на Мајнц

noveski

Поврзани вести

Иако викендов очите на спортската јавност ширум Европа беше фокусирана на Стивен Џерард и неговиот последен натпревар за Ливерпул, сепак тоа не беше единствениот кој по долги години се прости од своите фанови.

Бундеслигашот Мајнц се прости од својот капитен, македонецот Николче Новески кој мина цели 11 години во германскиот клуб.

Бундеслигата излезе со свое видео од ова збогување на поранешниот македонски репрезентативец и го според моментот со оној на Џерард. Новески го одигра последниот натпревар пред домашната публика во дресот на Мајнц.

Најчитани вести