петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Новески нема лек за напаѓачите на Борусија Д.

Баварскиот гигант дојде до посакуваното водство во 75 минута со погодокот на перуанскиот интернационалец Клаудио Пизаро, а во самиот финиш од натпреварот, во листата на стрелци се запиша и репрезентативецот на Хрватска, Марио Манџукиќ.

noveski nema lek

Поврзани вести

Многу потешко од очекуваното, старо-новиот шампион на Германија, тимот на Баерн (М), забележа триумф во првенствениот дуел против фенерцијата на табелата, тимот на Брауншвајг.

Баварскиот гигант дојде до посакуваното водство во 75 минута со погодокот на перуанскиот интернационалец Клаудио Пизаро, а во самиот финиш од натпреварот, во листата на стрелци се запиша и репрезентативецот на Хрватска, Марио Манџукиќ.

Репрезентативецот на Македонија и капитен на германскиот бундеслигаш Мајнц, Николче Новески не најде лек за напаѓачите на Борусија од Дортмунд кои постигнаа дури четри погодоци и теоретски си осигураа пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

Денеска ќе бидат одиграни последните два натпревара од 31. коло во германската Бундес лига, а за нијанса поголемо внимание ќе привлече дуелот помеѓу екипите на Штутгарт и Шалке.
Домаќинот грчевито се бори за опстанок во елитното друштво, додека гостинот е во игра за директен пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

Фудбалерите на Баер од Леверкузен пак имаат обврска да слават на незгодното гостување во Нирнберг.
Резултати: Аугсбург – Херта 0:0, Борусија Д. – Мајнц 4:2, Брауншвајг – Баерн М. 0:2, Фрајбург – Борусија М. 4:2, Вердер – Хофенхајм 3:1, Хамбургер – Волфсбург 1:3.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести