вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Нови 600 милиони евра за субвенции за земјоделците

zemjodelciiii

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди вкупно 600 милиони евра за развој на земјоделството и руралните средини, по 150 милиони секоја година.

Ова го најави премиерот Никола Груевски на вечерашниот митинг во Скопје.

-Ова е историски највисок постигнат износ за поддршка на земјоделците, рече Груевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести