четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нови 9 парцели во новата населба „Јака“ ставени на продажба

500Objava-avgust-2014-3

Последни вести

Нови 9 парцели во елитната населба „Јака“, во општина Илинден се ставени на продажба. Пријавата за учество на електронското јавно наддавање за новите парцели со намена за изградба на станбени куќи, можат да се достават до 29 август.

На веб страницата на општината се наоѓа табеларен преглед во кој се дадени податоци за градежните парцели, намената на парцелите поединечно, вкупната површина на градежната парцела, површина предвидена за градење, катност, процент на изграденост, коефициент на искористеност, почетна цена по метри квадратни, вкупна почетна цена и депозит за учество на јавното наддавање.

Пријавите за учество на јавното наддавање можат да се достават до петок до 16 часо

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести