петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Нови бегалци пристигнуваат на Хиос

На грчкиот остров Хиос во последните три дена пристигнале голем број мигранти и бегалци, со оглед на тоа што минатата недела на овој остров не беа регистрирани нови пристигнувања.

110202270

Поврзани вести

Во изминатите три дена на Хиос пристигнале 230 мигранти и бегалци, на Лезбос 42, а на Самос се регистрирани 54 нови лица.

Грчката полиција соопшти дека бројот на мигранти и бегалци кои бараат азил во Грција и се уште се заглавени на грчките острови, денеска достигна 10.585 лица.

Најчитани вести