Македонија,Крими хроника

Нови детали за самоубиството на медицинската сестра во Скопје

Нови детали за самоубиството на медицинската сестра во Скопје

Триесет и седумгодишна жена попладнево во Скопје го загуби животот откако се фрлила од зградата во која била вработена.

Според информациите од полицијата, немилиот настан се случил околу 12.30 часот кога скопјанката скокнала од шестиот кат и починала на самото место.

-Како што се дознава таа претходно се заклучила во тоалетот од каде насилно ја пробила вратата до терасата од каде што си го одзела животот, пишува Утрински.

Станува збор за сопруга на познат македонски пејач, со кого биле во брак 13 години.