понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 80

Нови детали за сообраќајката кај Демир Капија: Почина брачен пар

Брачен пар од Скопје почина во тешката сообраќајна несреќа што утрово се случи на магистралниот пат Удово – Демир Капија.

kolona-demir-kapija

Поврзани вести

Брачен пар од Скопје почина во тешката сообраќајна несреќа што утрово се случи на магистралниот пат Удово – Демир Капија.

Во несреќата починале возачот Н. П. на патничкиот автомобил „фиат сеиченто“ и сопатничката, неговата сопруга Б.П.. Од МВР за Нетпрес потврдија дека заедно со нив во автомобилот имало и седумгодишно дете кое, за среќа, не е повредено, но превентивно е пренесено на скопските клиники.

Во сообраќајката што се случила кај месноста викана „Света Петка“,  автомобил „Фиат“се забил во автобус на Струмица експрес.

Поради несреќата сообраќајот е во прекин во двата правци.

Најчитани вести