Крими хроника

Нови детали за трагедијата што го потресе скопски Аеродром

Нови детали за трагедијата што го потресе скопски Аеродром

Утрово трагедија го потресе скопски Аеродром, кога две лица беа најдени мртви. Девојката лежела мртва во станот, а 35- годишниот П.Т бил пронајден мртов на скалите.

Ова е страшната глетка што ја затекнале станарите на улицата „Владимир Комаров“ бр. 14 во скопски Аеродром.

Веднаш била повикана полиција. Прво го нашле безживотното тело на П.Т. Тој лежел на скалите во ходникот на зградата. Полицијата влегла во станот. Таму ја пронашле мртва и 25 годишната М.М. од Охрид.

Според првичните и се уште неофицијални информации, на нивните тела немало траги на насилство. Како што се дознава двете лица биле наркозависници па се претпоставува дека починале како последица од предозираност.

Нивните тела се предадени на обдукција која треба да ги утврди точните причини за смртта.