четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Нови едукативни флаери за безбедно возење

coupleincar

Поврзани вести

МВР денеска ќе ги промовира новите едукативни флаери за безбедно возење во текот на летниот период.

По тој повод министерката Гордана Јанкуловска на наплатната станица Петровец ќе присуствува на настан за промоција на овие флаери.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести