петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нови колекционерски ковани пари на НБРМ

Новите пари се насловени „Св.Кирил и Методиј“, „Лав“ и „Девица“.

nbrm-500

Последни вести

Народната банка на Република Македонија денеска ќе промовира нови ковани пари за колекционерски цели.

Новите пари се насловени „Св.Кирил и Методиј“, „Лав“ и „Девица“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести