среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Нови командири во неколку полициски станици во Скопје

MVR

Поврзани вести

Нови командири се поставени во неколку полициски станици во Скопје, а направени се и промени во заменички места во повеќе полициски станици, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од денеска во полициските станици Центар, Карпош, Аеродром, Бит Пазар, именувани се новите командири Игор Јаковлевски, Роберт Петрушевски, Орце Јовановски и Рустеми Мохамет.

Исто така промени има и во заменичките места во полициските станици Ѓорче Петров, Карпош, Аеродром и Гази Баба, така што за нови помошници командири се поставени Нафи Абдула, Митре Цветановски, Блажо Јованов и Игор Ристов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести