среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Нови мерки за вработување

Dime-Spasov

Поврзани вести

Министерот за труд и социјална политика, Диме Спасов, и директорот на Агенцијата за вработување, Влатко Поповски, денеска ќе промовираат активни програми и мерки за вработување. 

Спасов и Поповски ќе информираат за Субвенционирање на вработување млади лица до 29 години-прва шанса, Обука кај познат работодавач со субвенционирано вработување и Обука за побаруваните занимања на пазарот на трудот од сообраќајна струка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести