сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Нови моменти од кражбата во менувачницата во која се повредени татко и син

Не 40, туку 60 илјади евра им биле одземени на повредените сопственици на менувачницата...

mvr

Поврзани вести

Татко и син синоќа беа ограбени и повредени пред нивната менувачница во скопската населба Ѓорче Петров.

Според последните информации од Министерството за внатрешни информацаии, околу 60.000 евра им биле одземени на  54-годишниот З.И. и на неговиот 22-годишен син А.И..

Двајцата повредените, кои синоќа беа нападнати на улицата „Тодор Циповски- Мерџан“ бр. 28, по разбојништвото биле пренесени во Клиничкиот центар. Тие денеска биле пуштени на домашно лекување.

Полицијата интензивно трага по тројцата напаѓачи кои веднаш по злосторството што го сториле избегале со пленот и со пиштолот на еден од газдите, оружје кое тој го поседувал со дозвола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести