среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Нови наслови од проектот „Превод на 1000 стручни книги“

knigi-500

Последни вести

Нови наслови од проектот „Превод на 1.000 стручни и научни книги“ ќе бидат промовирани денеска во Скопје.

На промоцијата во читалната „1.000 книги“ ќе присуствуваат министерот и заменик министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми и Спиро Ристовски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести