петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Нови проблем за Обрван, повредени Маркоски и Ојлески

markoski

Поврзани вести

Македонската ракометна репрезентација претрпе убедлив пораз од Унгарија во првиот натпревар од втората фаза на Европското првенство во Данска, но се соочи и со нови пробелми околу повредени играчи. Дополнителни проблем за селекторот Ивица Обрван се повредите на столбот на одбранта Велко Маркоски и левото крило Гоце Ојлески.

„Во вториот дел од натпреварот воопшто не можевме да сметаме на Велко Маркоски. Непосредно пред излегувањето на терен тој се пожали на болка во пределот на грбот, по што лекарите ми соопштија дека нема шанса тој да игра во вторите 30 минути. Делува како да станува збор за хематом, но во моментов не би можел да дадам поконкретна прогноза. Што се однесува до Ојлевски, тој незгодно го свитка скочниот зглоб, па по деталните лекарски прегледи ќе знаеме дали и колку ќе треба да паузира“, изјави Обрван на прес-конференцијата по мечот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести