сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нови среќни места за уплата на лотарија

Повеќе места за уплата, поголеми шанси за добивка.

detelnika-481x272

Поврзани вести

Државна лотарија на Македонија со цел да биде поблиску до вас постојано ја шири својата мрежа со отворање нови уплатно-исплатни места за игрите на среќа.

Најновите среќни меса се:

-Во Берово и с. Русиново: БКБ МАРКЕТИ
-Во Битола: ПЛАНЕТ – кај пазарот
-Во Куманово: ВИТА ПРЕС – на плоштадот
-Штип: ПАП НЕТ – кај стадионот

Во Скопје:
– ТОЛЛАКС и ДИМГО ПЕТРОЛ на Улица Македонија кај кино Вардар
– НАНА СОЛИСА во населбата Топанска поле
– АН ГО – во населбата Ченто кај пазарот
– АЛКА ЦВ – во Ново Лисиче кај паркот со авиончето
– ВИТА ПРЕС – на Рузвелтова кај Зоолошката градина
– КАПА ЕЛ – во Порта Буњаковец

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести