петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нови судири во Славјанск

ukraina antiteroristicka akcija

Поврзани вести

Нови вооружени судири меѓу проруските сепаратистички борци и украинските безбедносни сили  денеска во Славјанск.

Претставник на проруските сепаратистички сили посочи дека во реонот на Славкурорт се слушаат истрели, а над селото Восточни се издига црн густ чад.

Во Славјанск денеска се отворени само дел од гимназиите, а пред аптеките има долги редици.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести