понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Нови три бода за Баерн (М) и Борусија Д.

GERMANIJA

Поврзани вести

Како и што се очекуваше, актуелниот шампион и лидер во германската Бундес лига, тимот на Баерн (М) не дозволи никакво изненадување во првенствениот натпревар од 20. коло и сосема заслужено со 2:0 славеше на гостувањето во Нирнберг.

Првиот погодок на натпреварот беше дело на хрватскиот интернационалец Марио Манџукиќ, а вториот на капитенот на баварскиот гигант Филип Лам.

Убедлова победа од 5:1 на гостувањето во Бремен забележаа фудбалерите на Борусија од Дортмунд.
Резултати: Ајнтрахт – Брауншвајг 3:0, Вердер – Борусија Д. 1:5, Нирнберг – Баерн (М) 0:2, Волфсбург – Мајнц 3:0, Фрајбург – Хофенхајм 1:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести