петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Нови три жртви на невремето во тетовско

Од невремето на подрачјето на Тетово, во село Шипковица до сега има нови три жртви и повеќе повредени лица. Оваа сеуште се непотврдени информации. Без струја се селата Жеровјане и Порој.

Стабилна епидемиолошката состојба во тетовско

Стабилна епидемиолошката состојба во тетовско

Поврзани вести

Од невремето на подрачјето на Тетово, во село Шипковица до сега има нови три жртви и повеќе повредени лица. Оваа сеуште се непотврдени информации.

Без струја се селата Жеровјане и Порој.

Од СВР Тетово неофицијално се дознава дека во тетовското село Голема Речица има една жртва во невремето што попладнево беснееше во полошкиот регион.

Во с.Голема Речица во дворот од куќата на Љ. Б. пронајдено е починато малолетно дете, исфрелено од  Речишка река со видливи повреди во пределот на главата.

 

Прилеп е под вода, а во северниот дел од Пелагонија, Долнени имаше интензивни поројни врнежи од дожд, силни електрични празнења и ветер, а според радарските слики можна е и појава на град.

 

 

 

Најчитани вести