четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Новинарите во Грција штрајкуваат

Ниту една радио телевизиска станица од утрово во 6 часот не емитува вести, а не работат ни сајтовите. Утре нема да излезе ниту еден дневен весник.

greece-2145090

Последни вести

Новинарите во Грција од денеска се во 24 часовен штрајк, ден пред генерален штрајк во знак на протест  против строгите мерки на Владата за штедење во јавниот сектор.
Ниту една радио телевизиска станица од утрово во 6 часот не емитува вести, а не работат ни сајтовите. Утре нема да излезе ниту еден дневен весник.
Се очекува утрешниот генерален штрајк потполно да ја парализира земјата. Нема да работат училиштата и болниците, освен ургентните центри, а се откажани и сите летови и поаѓања на фериботи.

 

Најчитани вести