петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Новинарка во живо: „Дрогата е моја, давам отказ“ (Видео)

ddroga-otkazz

Последни вести

Иако репортажата за Канабис Клубот на Алјаска требаше да биде како и секоја друга репортажа, сепак текот на вестите на телевизијата KTVA добија неочекуван пресврт кога водителката Шарло Грин среде пренос во живо изјави дека всушност таа е сопственик на клубот и дека дава отказ од сегашното работно место.

Таа даде отказ од работата како новинар за да се посвети на борбата за легализација на марихуаната во таа држава.

Каква беше реакцијата на нејзините колеги во студиото може да погледнете во следното видео:

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести